Muhabbet Kuşu Yurt Dışına Nasıl Çıkar?

Tarım İlçe Müdürlüğü’nden, uçuş tarihinden 3 gün önce yurt dışına çıkabilmesi için uçuracak yolcunun adına düzenlenmiş uygunluk belgesi alınır. Köpek ya da kedi, taşıma çantasıyla beraber 8 kilogramı aşmıyorsa kabinde seyahat edebilir. 8 kilogramı aşan hayvanlar ise ancak kargo bölümünde seyahat edebilir.

Muhabbet kuşları yurt dışına nasıl çıkar?

Bunun için öncelikle veterinerinize gidin ve minik dostunuzla yurt dışına çıkmak istediğinizi söyleyin. Pet pasaportu, çip ve kuduz aşısı hakkında veterineri bilgilendirdikten sonra evcil hayvanınızdan Kuduz Titrasyon Testi için ufak bir tüp kan alınacak.

Kuşlar uçağa binebilir mi?

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları Uçaklarımızda, hem yolcu kabinlerinde hem de kargo bölümünde sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar (saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. Yolcu kabininde taşınabilen evcil hayvan kontenjanı sınırlı olup, uçak tipine göre farklılık göstermektedir.

Muhabbet kuşu uçağa alınır mi?

Kabinde taşınabilen evcil hayvanlar Kabinde yolcu beraberinde evcil hayvan olarak sadece kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar ( muhabbet kuşu, kanarya) taşınabilir.

Evcil hayvana uçak bileti nasıl alınır?

Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

You might be interested:  Denizbank'Ta Çalışmak Nasıl? (Perfect answer)

Hayvanımı yurtdışına nasıl götürebilirim?

Tarım İlçe Müdürlüğü’nden, uçuş tarihinden 3 gün önce yurt dışına çıkabilmesi için uçuracak yolcunun adına düzenlenmiş uygunluk belgesi alınır. Köpek ya da kedi, taşıma çantasıyla beraber 8 kilogramı aşmıyorsa kabinde seyahat edebilir. 8 kilogramı aşan hayvanlar ise ancak kargo bölümünde seyahat edebilir.

Amerika kuduz titresi istiyor mu?

Çıkış yapmadan önce mutlaka kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz. Veteriner hekiminiz aracılığı ile kuduz yoktur içerikli kan testi almanızı ayrıca öneriyoruz.

Pegasus uçağa kuş alınıyor mu?

Evcil Hayvanlar ile İlgili Seyahat İmkanları Pegasus tarafından evcil hayvan taşımacılığı kapsamında iç hat uçuşlarında sadece kedi, köpek ve kuş taşınmasına, dış hat uçuşlarında ise sadece kedi ve köpek taşınmasına izin verilmektedir. Vahşi, yırtıcı, dövüşçü köpek ve kuşların taşınmasına izin verilmemektedir.

Uçağa ne sokulmaz?

Lityum pil içeren veya işaret, aydınlatma mühimmatı içeren maddeler> Patlayıcılar, mühimmat, havai fişek ve işaret fişekleri. Kamp gazı ve sprey gibi gazlar (yanıcı, yanıcı olmayan, derin dondurulmuş ve zehirli) Boya, çakmak gazı ve tiner gibi yanıcı maddeler.

Canlı hayvan kargosu var mı?

Tavşan, kuş gibi birçok evcil hayvanın kargo ile gönderilmesi yasaklıdır. Kargo şirketlerinin prosedüründe de yer alan bu durum birçok hayvan severi kızdırsa da, bu hayvanların sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat hayvanlarınızı belirli prosedürler altında hava taşımacılığı ile gönderebilmeniz mümkündür.

Muhabbet kuşunun aşısı var mı?

Muhabbet kuşları için aşı üretilmemektedir. Sadece koruyucu amaçlı olarak sularına katılabilecek vitamin antibiyotik kombinasyonu içeren ilaçlar üretilmektedir.

Uçakta hangi hayvanlar taşınır?

Evcil olarak sadece köpek, kedi, kuş ve kanarya türleri taşınabilir. Havayolu şirketi sürüngenler dışında, uçakta hayvan taşınmasına izin verir. Kemirgenler için özel kurallar geçerlidir. Köpek ve kediler 8 kg ağırlığının altında ise kabin bölümünde taşlınabilir.

You might be interested:  Yapı Kredide Çalışmak Nasıl? (Solved)

Kedim bagajda bir şey olur mu?

(6) Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde yolcularla birlikte canlı hayvan taşınamaz. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer ve servisler düzenlenebilir.

Kedime uçak bileti nasıl alırım?

Evcil hayvan için uçak bileti satın alınmaz. Her havayolu hayvan taşınma olanağa sağlamaktadır. Bazı havayolları uçağın kabin bölümünde taşınmasına izin vermemektedir. Bu durumda evcil hayvan uçağın bagaj bölümünde taşınır.

Uçakta kedi taşıma çantası nasıl olmalı?

Evcil hayvanınızın taşıma çantası veya kafesi azami olarak 32x32x50 cm, 23x30x40 cm ve 55x40x20 cm boyutlarında olmalıdır. ( uçak firmalarına göre değişiklik göstermektedir)

Evcil hayvan pasaportu nasıl alınır?

Yolculuktan 48 saat önce Tarım İl Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Sağlık Sertifikası almalısınız. Bu belgeyi evcil hayvanınızın aşı karnesinin aslı ve fotokopisi, kuduz titrasyon test sonucu ve evcil hayvanınızı yanınızda götürerek alabilirsiniz.

Leave Comment

Your email address will not be published.