Yurt Dışına Ilaç Nasıl Gönderilir? (Solved)

 • Yurtdışına ilaç gönderimi yasaktır. Ancak ilaç kullandığınıza dair doktor raporlu bir belge ile getirtebilirsiniz. Sınırını bilmiyorum.

Yurt dışına nasıl ilaç gönderebilirim?

Yurtdışına ilaç gönderimi için, yapılacak ilacın yurtdışına ait reçetesi ve prospektüsünün eksiksiz teslim edilmesi gereklidir. Yurtdışın da gümrükten alıcı için doktor raporu sağlık raporu ve diğer evraklar istenebilir.

Kargo ile yurtdışına ilaç gönderilir mi?

Yurtdışına her türlü ilaç göndermek yasak değildir. Sadece ilaç gönderirken gümrükler çok sıkı denetlediği için kargo firmaları ilaç gönderiminde ilaç göndermek istemezler. Ancak yurtdışına ilaç göndermek yasaldır.

Yurtdışına ilaç göndermek yasak mı?

Yurtdışına kargo ile ilaç göndermek yasak değildir. Ancak ilaç gönderimindeki sıkıntılı süreçler, yasalar ve yönetmelikler nedeniyle geri gönderim çok olduğu için insanları bıktırabiliyor.

Yurtdışına ilaç götürülüyor mu?

Evet, ilaçlar uçakta taşınabilir. Uçuş sırasında kullanılacak miktar dışındaki ilaçları check-in sırasında teslim ettiğiniz bagajda taşımanız önerilir. İlaç için tıbbi sertifikanız veya reçeteniz varsa lütfen daha sorunsuz bir güvenlik taraması sağlamak üzere kontrol eden kişiyi bu konuda bilgilendirin.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı

Hangi ürünler kargo ile gönderilmez?

Neleri Taşımıyoruz?

 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler.
 • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler.
 • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar.
You might be interested:  Cumhurbaşkanı Yurt Dışına Çıktığında Yerine Kim Vekalet Eder? (Correct answer)

Yurtdışına kargo ile krem gönderilir mi?

Tabiki gönderilebilir ancak ilaçta uygulanan prosedürler yine krem vb ürünlerin gönderiminde de istenmektedir. Gerekli ilaç ve sağlık bilgileri ile yurtdışına her türlü krem vb ürünü kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Gümrükten ilaç geçer mi?

İthalatçı şirketlerin numunelik eşya veya model olarak getirdiği mallar, gümrük vergilerinden muaf olarak beyanla geçecek. Gümrüğe sağlık kuruluşundan alınan rapor, doktor raporu veya reçete sunulması halinde ilaçlar yurda sokulacak.

Amerikaya ilaç nasıl gönderilir?

Amerika’ya ilaç göndermek için ilacın neden gittiği mutlaka gümrükte sorgulanmaktadır. Ayrıca ilaca ait reçete, ilaç prospektüsü, doktor sağlık raporu, sosyal sağlık bilgileri ve istenen diğer tüm belgeler ile ilaçlarınızı kargo yolu ile amerika’ya gönderebilirsiniz.

Kargo sıvı taşıyor mu?

Belirli Şartlarda Taşınacak Kargolar/Gönderiler Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam (plastik, çelik, alüminyum) bidon veya kaplarda taşınabilir.

Uçağa reçetesiz ilaç alınır mı?

Matkap vb. eşyalarınızı, kayıtlı bagaj yöntemi ile taşımanız gerekmektedir. Kabin bagajında orijinal ambalajsız, reçetesiz ya da doktor raporsuz ilaçlar taşınmaz.

Yurtdışı bavula neler koymak yasak?

Boya, çakmak gazı ve tiner gibi yanıcı maddeler. Kibrit ve kolayca tutuşan maddeler, kendiliğinden tutuşabilen maddeler, suyla temas ettiğinde tutuşabilen maddeler gibi yanıcı katılar. Oksitleyici maddeler (ağartıcı tozu ve peroksit gibi) Zehirli (toksit) ve bulaşıcı maddeler.

Uçakta ağrı kesici bulunur mu?

Uçakla yolculuk yaparken mutlaka el bagajınızda bir ağrı kesici bulundurun. Böylece hiç ummadığınız bir anda başlayan ağrıya karşı önlem alabilirsiniz. Bazen uçaklarda ağrı kesici bulunabilir ancak eğer yoksa havalimanına inene ve bir eczane bulana dek geçen süreyi beklemeden bu sorunu çözebilirsiniz.

Leave Comment

Your email address will not be published.