Yurt Dışına Uçuşlar Ne Zaman Açılacak? (Solved)

  • İŞTE UÇUŞLARLA İLGİLİ BİLGİLER Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan Türk Hava Yolları Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını arttıracak. Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı.

Yurt dışına seyahatleri ne zaman açılacak?

Bu karar 15 Aralık 2020’ye kadar geçerli olacak. 15 Aralık’tan itibaren ülke yeniden turistlere açılacak.

Yurtdışı seyahatleri açıldı mı?

Yurt içinde başlayan uçuşların ardından yurt dışı seferlerinin ne zaman başlayacağı merak içerisinde araştırılmaya devam ediyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada risksiz ülkelere uçuşların tam anlamı ile 15 Haziran tarihinde başlayacağı duyuruldu.

Uçak seyahatleri ne zaman başlayacak?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı uçak seferleriyle ilgili açıklama yaptı. Aycı açıklamasında iç hat seferlerinin 4 Haziran’da başlayacağını duyurdu. THY, daha önce yaptığı açıklamada iç ve dış hat uçuşlarını durdurma kararını 28 Mayıs’a kadar uzattığını duyurmuştu.

Ingiltere Türkiye uçak seferleri ne zaman başlayacak?

Pegasus Hava Yolları ülke genelinde artan koronavirüs vaka sayıları ve mutasyonlu virüs nedeniyle bazı yurtdışı seferlerini durdurmuştu.Yapılan açıklamaya göre, 22 Haziran itibarıyla Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Londra’nın Stansted Havalimanı’na seferlere başlanacak Uçuşlara ilişkin Pegasus’tan yapılan açıklamada

You might be interested:  Fransaya Vize Nasıl Alınır? (Best solution)

Ingiltere uçuşları devam ediyor mu?

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada İngiltere ‘den Türkiye’ye yolcu taşıyan uçuşların yeniden başladığı belirtildi. Açıklamaya göre İngiltere ‘den Türkiye’ye seyahat etmek isteyen 6 yaş ve üzerindeki kişilerin son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekiyor.

Arabistan uçuşları ne zaman açılacak 2021?

Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir. Suudi Arabistan ‘da 17 Mayıs 2021 ‘de tüm uluslararası uçuşların ve havaalanlarının normal operasyonlarına başlayacağı belirtilmektedir.

Türk Hava Yolları PCR testi istiyor mu?

KURAL VE KOŞULLAR. T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

Yurt dışına hangi ülkeler açıldı?

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kamboçya, Kanada, Şili, Çin (Halk Cumhuriyeti), Kosta Rika, Hırvatistan, Küba, Çekya, Güney Kıbrıs, Danimarka, Ekvador, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti),

Türkiye’ye hangi ülkelerden uçuş yasak?

Ülkemizden Uçuş Yasağı Getirilen Ülkeler

  • Çin Halk Cumhuriyeti,
  • İran,
  • Irak,
  • İtalya,
  • Güney Kore,
  • Almanya,
  • Fransa,
  • İspanya,

Istanbul Havalimanı ne zaman açılacak?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından “ İstanbul Havalimanı (LTFM) 18/36 pisti park yeri onayı alınarak Divert Uçuşlar öncelikli olacak şekilde 25 Ocak 2022 tarihi saat 12.00’de trafiğe açılmıştır” paylaşımında bulundu.

Türkmenistan Hava Yolları ne zaman açılıyor?

Türk Hava Yolları (THY) son bir ay içinde Türkmenistan ‘a karşılıklı olarak üçüncü charter uçuşunu düzenliyor. Türk Hava Yolları, 21 Aralık 2021 tarihinde İstanbul-Türkmenbaşı-İstanbul istikametinde charter uçuşunun gerçekleştireceğini bildirdi.

You might be interested:  Ego Vize Nasıl Yapılır? (Solution found)

Çin Türkiye uçuşları ne zaman başlayacak?

THY, yurt dışı uçuşlara yönelik güncel uçuş planını revize etti. Şirketin resmi internet sitesindeki bilgiye göre Uzak Doğu uçuşları da başlıyor. THY’nin şubat ayında koronavirüs salgını nedeniyle durduğu salgının ilk merkez üssü olan Çin seferleri de 19 Haziran itibarıyla start alacak.

Ingiltere Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaracak mı?

İngiltere, Türkiye ‘ yi 22 Eylül’den itibaren kırmızı listesinden çıkararak “seyahat edilebilir ülkeler” arasına aldı.

Ingiltere Türkiye’yi kirmizi listeden çıkardı mı?

Yapılan güncellemeyi İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps Twitter hesabından, “ Türkiye, Pakistan ve Maldivler dahil 8 ülke ve bölge 22 Eylül saat 04.00’ten itibaren kırmızı listeden çıkacak” diye duyurdu.

Ingiltere Türkiye Ucuslari var mi?

Şu anda birçok havayolu İngiltere ‘den Türkiye ‘ye uçuş yapmıyor. Ancak Türkiye merkezi havayolu şirketleri, zorunlu hallerde kullanılmak üzere günde kısıtlı sayıda uçuş gerçekleştiriliyor. Türkiye ‘nin 1 Haziran’da başlattığı uygulamayla, İngiltere ‘den gidişlerde son 72 saat içinde alınmış PCR testinin ibrazı gerekiyor.

Leave Comment

Your email address will not be published.